.
دکترآلوئه‌ورا - بزرگترین مرجع تخصصی آلوئه ورا در ایران **** تهیه و توزیع مواد اولیه و مشاوره در امر تولید انواع نوشیدنی،کمپوت،محصولات دارویی،آرایشی و بهداشتی***مشاوره تخصصی کاشت،نگهداری،فرآوری و رژیم غذایی در جهت افزایش راندمان***دکتر آلوئه ورا،پل ارتباطی تولیدکنندگان،فروشندگان،صنعتگران،مشاورین و محققین در صنعت آلوئه ورا

ماسک صورت آلوئه ورا

آلوئه ورا به عنوان پاک کننده شناخته شده است ، نرم کننده ، خاصیت بهبودی ومرطوب کنندگی را دارد . ماسک آلوئه ورا مناسب برای پوست های خشک و آسیب دیده و افتاب سوخته مناسب است.ازآلوئه ورا به دلیل داشتن مواد معدنی ، آنزیم ، ویتامین ها و اسیدهای آمینه در محصولات آرایشی استفاده می کنند .اگر چه ژل آلوئه ورا در تمام فروشگاه های آرایشی و داروخانه ها موجود می باشد و می تواند به طور مستقیم روی پوست قرار گیرد ، با این وجود از ماسک طبیعی آن بیشتر استفاده می شود . این ماسک را به صورت هفتگی روی پوست استفاده کنید ، تفاوت را روی پوست خود احساس خواهید کرد .آلوئه ورا گیاهی طبیعی است ، با این وجود در بعضی افراد بر روی پوست حساسیت ایجاد می کند . به این دلیل قبل از استفاده از هرگونه ماسکی بر روی پوست خود ابتدا روی بازوی خود تست کنید .
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
 
 
 
پوست های مستعد آکنه :
برای آماده کردن ماسک ، شما به چند برگ تازه آلوئه ورا و عسل نیاز دارید . برگ های آلوئه ورا را خوب بشویید و به قطعات کوچک تقسیم کنید . سپس در تابه نیم لیتر آب تصفیه شده بریزید و روی حرارت بگذارید ، برگ های آلوئه ورا را در آب در حال جوش بریزید و بگذارید ۱۵ دقیقه بجوشد بعد از آن از روی حرارت بردارید ، تکه های الوئه ورا را فورا از آب جدا کنید و ۴ قاشق غذاخوری عسل را در آب گرم بریزید و بگذارید عسل در آب حل شود .
بعد از ۱ ساعت یا بیشتر هنگامی که ترکیب خنک شد ، بر روی پوست بگذارید . بگذارید ۱۵ دقیقه روی پوست بماند بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را با یک پا کننده ی ملایم شستشو دهید و دقت کنید که ماسک از روی پوست کاملا پاک شده باشد چون در بعضی موارد باعث حساسیت می شود . برای راحت شدن از شر آکنه و جوش ماسک را هفته ای ۱ مرتبه روی پوست استعمال کنید .

پوست آفتاب سوخته :

آلوئه ورا خاصیت شفابخش بر روی پوست دارد ، مخصوصا پوست های آفتاب سوخته را نرم می کند . برای آماده کردن ماسک برای چنین پوستی ، به شربت آلوئه ورا ، ژل آلوئه ورا و اسانس گل رز نیاز دارید . در کاسه ای ۲ قاشق غذاخوری شربت آلوئه ورا ، نصف قاشق غذاخوری ژل و ۲ قطره اسانس گل رز بریزید و خوب با هم ترکیب کنید . سپس بر روی قسمت های آفتاب سوخته پوست ، صورت ، بازوها ، پا ، گردن که در معرض آفتاب هستند بگذارید . اجازه بدهید که این ترکیبات به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست بماند ، بعد از ۱۰ دقیقه با آب گرم شستشو دهید . برای راحت شدن از شر قسمت های آفتاب سوخته پوست از این ماسک هر روز استفاده کنید .

پوست های حساس :

برای آماده کردن ماسک برای چنین پوستی به ژل آلوئه ورا ، ماست و آب خیار نیاز دارید . ۲ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا ، ۳ قاشق غذاخوری آب خیار و ۱ قاشق غذاخوری ماست را در کاسه بریزید و با هم ترکیب کنید و به مدت ۱۵ دقیقه بر روی تمامی صورت و گردن بگذارید ، سپس با آب ولرم پوست خود را شستشو دهید . ماست و خیار تمام آلودگی و چربی اضافی پوست را تمیز می کنند . این ماسک پوست های حساس را لطیف و مرطوب می کند .
گروه تخصصی دکتر آلوئه ورا