.
دکترآلوئه‌ورا - بزرگترین مرجع تخصصی آلوئه ورا در ایران **** تهیه و توزیع مواد اولیه و مشاوره در امر تولید انواع نوشیدنی،کمپوت،محصولات دارویی،آرایشی و بهداشتی***مشاوره تخصصی کاشت،نگهداری،فرآوری و رژیم غذایی در جهت افزایش راندمان***دکتر آلوئه ورا،پل ارتباطی تولیدکنندگان،فروشندگان،صنعتگران،مشاورین و محققین در صنعت آلوئه ورا

ترشی آلوئه ورا


مواد لازم :

500گرم فیله آلوئه ورای شسته شده
آب لیموترش یک عدد
  پوست رنده شده یک عدد لیموترش
سرکه سفید دو لیوان
شکر دو تا 3 قاشق غذا خوری
اسفناج یا برگ چغندر نیم کیلو تمیز و پاک کرده
نمک به قدر تمایل
در صورت تمایل رنگ مجاز سبز یا چند ق پودر ژله سبز لیمویی
تخم سیاه دانه در صورت تمایل
ترشی زرشک و دانه های زرشک برای تزیین
 
 
برای ترشی آلوئه ورای شیشه ای  :

سرکه را جوشانده  و شکر و مقدار کمی نیز نمک اضافه کنید . آلوئه ورا ها را داخل آن بریزید و پوست رنده لیموترش و آب لیموترش را نیز اضافه کنید . در صورت تمایل میتوانید مقداری تخم سیاهدانه برای تزیین روی آن بپاشید . تا اینجا رنک ترشی شما شیشه ای خواهد شد .
 
برای ترشی آلوئه ورای سبز رنگ :

اسفناج یا برگ چغندر را با آسیاب یا غذاساز له کنید و پوره بدست آورید . سپس بفشارید و عصاره آن را صاف کرده و داخل ظرف با سرکه مخلوط کنید و آلوئه ورا های شیشه ای که جوشانده شده و مزه لیموترش گرفته را داخل این شیشه بریزید . رنده پوست لیموترش مزه وعطر ملایمی به ترشی خواهد داد . اکنون این ظرف را یکروز در کابینت آشپزخانه وجای گرم قرار دهید و سپس در یخچال نگهدارید . ترشی ظرف س تا 4 روز قابل خوردن خواهد شود . میتوانید با تخم سیاهدانه یا ترشی زرشک آنرا تزیین کنید .( اگر تمایل دارید میتوانید یک تا دو قطره رنگ ژله ای مجاز سبز رنگ به سرکه اضافه کنید . از پودر ژله سبز رنگ هم میتوان استفاده کرد و سرکه اجازه بستن شدن ژله به پودر را نخواهد داد ولی رنگ آن کمرنگ خواهد بود .
 
ترشی قرمز رنگ آلوئه ورا قرمز رنگ :

در صورت تمایل میتوانید از آب لبو یا آب شاتوت قرمز رسیده برای تهیه ترشی قرمز رنگ آلوئه ورا استفاده کنید . مراحل شبیه همان دستور فوق است .
 
  این ترشی های زیبای تزیینی میتواند زینت بخش سفره های شما باشد .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
گروه تخصصی دکتر آلوئه ورا