.
دکترآلوئه‌ورا - بزرگترین مرجع تخصصی آلوئه ورا در ایران **** تهیه و توزیع مواد اولیه و مشاوره در امر تولید انواع نوشیدنی،کمپوت،محصولات دارویی،آرایشی و بهداشتی***مشاوره تخصصی کاشت،نگهداری،فرآوری و رژیم غذایی در جهت افزایش راندمان***دکتر آلوئه ورا،پل ارتباطی تولیدکنندگان،فروشندگان،صنعتگران،مشاورین و محققین در صنعت آلوئه ورا

دلایل برتری آلوئه‌ورا نسبت به سایر کشت ها

 
1- آلوئه ورا گیاهی است شش ساله.بدین معنی که با کشت آن بمدت شش سال شما را  از کاشت مجدد و کارها و هزینه های جانبی از جمله تسطیح زمین و سایر امور بی نیاز می کند.

2- آلوئه ورا بر خلاف سایر کشت ها نیاز به نگهداری خاصی ندارد بطوریکه شما با داشتن حداکثر یک کارگر میتوانید به راحتی کشت خود را مدیریت کنید.

 

3- با توجه به دامنه مقاومت بالای آلوئه ورا نسبت به شرایط و تغییرات محیطی هزینه نگهداری آن از تمامی کشت های موجود کمتر است.از آنجایکه آلوئه نسبت به تمامی آفات،بیماریها و عوامل بیماری زا تا حد بسیار زیادی مقاوم است لذا شما را از لحاظ مصرف سموم شیمیایی و هزینه های آن بی نیاز میکند بطوریکه شما کشتی تماما ارگانیک خواهید داشت.

 

4- آلوئه ورا را میتوان در تمامی زمین ها کشت کرد و خاک هایی که بدلیل کشت سایر محصولات شور و یا فقیر شده اند نیز میتوانند کاندید خوبی برای کشت آلوئه ورا باشند.توقع آلوئه ورا در هنگام کشت بسیار پایین میباشد بطوریکه شما از مصرف کود های شیمیایی نیز بی نیاز خواهید بود.

5- از آنجاییکه آلوئه ورا تا دمای صفر درجه را تحمل میکند لذا هزینه های جانبی شما از لحاظ مصرف سوخت جهت گرم نمودن محیط گلخانه را به میزان قابل توجهی بسیار کاهش میدهد.
 

6- یکی از مهم ترین خصوصیات این گیاه مقاومت بالای آن در شرایط حاد خشکی و نیاز پایین آن به آب  میباشد،بنحویکه در صورت وجود مشکل خاص و عدم امکان آبیاری حتی به میزان 3 ماه و بیشتر گیاه از بین نرفته و با استفاده از منابع غذایی و آبی موجود در خود این شرایط را تحمل نموده بطوریکه با آبیاری مجدد گیاه به حالت اولیه باز گشته و شروع به رشد میکند.بطور کلی این گیاه در اوج گرمای تابستان(بسته به نوع خاک و محصول هدف)بین 7-14 روز یکبار و در زمستان 30-60 روز یکبار آبیاری میگردد و از این لحاظ جهت کشت در مناطقی که با محدودیت آب مواجه هستند کاندید بسار مناسبی میباشد.
 

7- آلوئه ورا محدودیت برداشت ندارد،بدین معنی که شما در هر زمان که بخواهید میتوانید از آن برداشت نمایید و تاخیر در عدم برداشت حتی به میزان 2 سال خللی در کیفیت ویا بازار پسندی محصول وارد نمیکند.

8- در هنگام برداشت آلوئه ورا علاوه بر اینکه شما تناژ بالایی برگ با کیفیت دارید میزان بسیار زیادی پاجوش جهت فروش ویا توسعه کشت خود خواهید داشت بطوریکه از خرید پاجوش بصورت کامل بی نیاز خواهید شد.

توجیه اقتصادی آلوئه ورا نسبت به سایر کشت ها بدلیل هزینه های تولید،نگهداری وسایرهزینه های جانبی بسیار پایین و مقرون بصرفه بوده و شما کشتی بسیار آسان،بی درد سر و دغدغه و بسیار مقاوم به شرایط محیطی خواهید داشت.
 
 
گروه تخصصی دکتر آلوئه ورا